Достапни линкови

Расмусен: Преговорите со талибанците во интерес на Авганистан


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен изјави денеска дека се надева оти планираните мировни преговори меѓу претставници на САД и Талибанците, ќе почнат што е можно поскоро. На прес конференција во Брисел, Расмусен додаде дека со преговорите би можело да се придонесе за подобрување на безбедноста во Авганистан.
XS
SM
MD
LG