Достапни линкови

Протест во Атина на отпуштените од државната радио-телевизија


Отпуштените вработени од Грчката државна радио телевизија, ЕРТ, денеска протестираа во центарот на Атина пред разговорите на претставници на владината коалиција околу судбината на овој медиум. Премиерот Андонис Самарас ќе одржи средба со коалиционите партнери, трета во оваа недела, на која ќе се разговара за можното рестартирање на ЕРТ и за иднината на 2700-те отпуштени вработени.
XS
SM
MD
LG