Достапни линкови

Лавров - нуклеарната редукција да опфати и други земји


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Кремљ е заинтересиран за новата нуклеарна редукција предложена од САД. Меѓутоа, според Лавров, таа би требало да опфати и други земји.
Лавров, исто така, додаде и дека во тие разговори би требало да бидат вклучени и одбранбените ракетни системи алудирајки на системот што НАТО и САД сакаат да го постават во Централна Европа.
XS
SM
MD
LG