Достапни линкови

Ирак: одложените избори конечно се одвиваат во две провинции


Ирачаните во две сунитиски провинции денеска гласаат на локални избори два месеца откако истите се спроведоа во земјата.
Изборите во Анбар и Ниневех беа одложени поради безбедносни причини. Илјадници полицајци се распоредени во главните месат на овие ирачки провинции.
XS
SM
MD
LG