Достапни линкови

Во Брисел клучна средба за ЕУ - Ештон - Дачиќ - Тачи


Премиерите на Србија и Косово, Ивица Дачиќ и Хашим Тачи во Брисел ќе се состанат со Кетрин Ештон, за напредокот во спроведувањето на бриселскиот Договор.
Според српската страна, денешниот состанок е клучен, бидејќи од него зависи што ќе содржи писмото од Кетрин Ештон и еврокомесарот за проширување Штефан Филе до земјите членки на ЕУ со се што досега е постигнато со договорот меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG