Достапни линкови

Русија: пожар од експлозија на муниција


Екслозијата на муниција во военото депо на југот од Русија синоќа запалила пожар кој потоа предизвикал и други такви екслозии, соопшти руската служба за вонредни сосотјби. Повредени нема но околу 4000 лица од областа Самара се евакуирани. Сеуште не е утврдена причината за експлозијата.
XS
SM
MD
LG