Достапни линкови

Јосиповиќ - влезот на Хрватска во ЕУ е историски момент


Членството на Хрватска во ЕУ од 1 јули е историски момент, кој всушност нема да го следат чуда, пред се, во областа на економската обнова на државата, изјави хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ.
Тој додаде дека на цивилизиран начин ќе бидат решени пограничните спорови со Србија, БиХ и со Црна Гора како и други отворени прашања – наследени од поранешна Југославија.
XS
SM
MD
LG