Достапни линкови

Делегација на ЕП ја одложи посетата на Турција


Европската унија ја одложи посетата на парламентарната делегација на Турција по острите критики на Анкара за резолуцијата на Европскиот парламент, со која е изразена загриженост за насилството врз демонстрантите во Истанбул. Европратеникот Елмар Брок изјави дека Турција „треба да научи како да ги прифаќа критиките и оти конструктивниот дијалог набрзо ќе биде обновен.
XS
SM
MD
LG