Достапни линкови

Самоубиствен напад во Багдад, петнаесетина загинати


Во денешниот напад на бомбаш самоубиец во една шиитска џамија во ирачкиот главен град Багдад загинале најмалку 15 луѓе. Полицијата прецизира дека бомбашот го активирал експлозивот во моментот кога верниците се подготвувале за молитва. Во Ирак во последно време зачестија меѓуверските инциденти во кои само за два месеца биле убиени над илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG