Достапни линкови

Временската прогноза - сончево


Денеска не очекува сончево време а во попладневните часови и мала до умерена локална облачност, особено на планинските делови. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 30 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
До петок ќе се задржи претежно стабилно и многу топло време со температури помеѓу 30 и 37 степени.
XS
SM
MD
LG