Достапни линкови

Русија против зона забранета за летови над Сирија


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва нема да дозволи воведување зона забранета за летови над Сирија, бидејки тоа би било непочитување на меѓународното право. Русија смета дека тоа би било повторување на сценариото од Либија кога со помош на забраната за летови НАТО од воздух им помагал на либијските бунтовници.
XS
SM
MD
LG