Достапни линкови

Полицијата со предупредувања до демонстрантите во Анкара


Полициски сили во Турција предупредија околу илјада синдикалисти да престанат да го бликираат главниот булевар во Анкара или ќе следи интервенција. Синдикалистите се обидуваа да стигнат до реонот Казалај во центарот на градот, развивајќи знамиња и скандирајќи против владата.
XS
SM
MD
LG