Достапни линкови

Обама им се обрати на студентите во Белфаст


Американскиот претседател Барак Обама пред самитот на Г – 8 им се обрати на студентите во Белфаст.
Тој од нив побара да го подржат тамошниот мировен процес.
На самитот на Г-8 во Белфаст инаку главна тема се очекува да биде ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG