Достапни линкови

При нападот на воениот аеродром во близина на Дамаск има жртви


Силна експлозија одекна во кругот на воениот аеродром Мезе во близина на сиријскиот главен град Дамаск, при што, според опозицијата загинале 10 а биле ранети 10 војници.
Медиумите и активистите тврдат дека експлодирал автомобил бомба во близина на објектот.
Активистите на опозицијата велат дека приврзаниците на претседателот го блокирале пристапот до аеродромот кој служел и за потребите на семесјтвото на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG