Достапни линкови

Филип Рикер во Скопје на средби со државниот врв


Заменик помошникот на државниот секретар на Соединетите Американски Држави надлежен за европски и евроазиски прашања Филип Рикер денеска ќе престојува во посета на Македонија.
Поранешниот американски амбасадор во Македонија, според агендата, ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Никола Груевски.
Рикер вчера се состана со градоначаникот на Тетово Теута Арифи.
XS
SM
MD
LG