Достапни линкови

Британските тајни служби прислушкувале делегати?


Британските безбедносни служби следеле комуникации на делегатите учесници на два самити на групата Г 20 во 2009 година, јави Гардијан. Медиумот се повикува на документи кои ги обелодени поранешниот соработник на американската Национална служба за безбедност Едвард Сноуден. За сега не е јасно како тој имал пристап до доверливи документи на британските разузнавачи.
XS
SM
MD
LG