Достапни линкови

Експлозија близу аеродром во Дамаск


Силна експлозија одекна во кругот на воениот аеродром во близина на сиријскиот главен град Дамаск. Медиумите и активистите тврдат дека експлодирал автомобил бомба во близина на објектот. Според државната телевизија, станува збор за обид за напад. Активистите велат дека приврзаниците на претседателот Башар ал Асад го блокирале пристапот до аеродромот по експлозијата.
XS
SM
MD
LG