Достапни линкови

Уапсен блогер во Виетнам


Полицијата во Виетнам уапси блогер обвинет за објавување на „неточни информации и клевети“. За комунистичката владаМинистерството за јавна безбедност на својата интернет страница објави дека блогерот Дин Хат Уј бил приведен во саботата во јужната провинција Лонг Ан.
XS
SM
MD
LG