Достапни линкови

Двајца убиени во Пакистан


Непознати напаѓачи убија двајца волонтери кои работеле на вакцинација против полио во Пакистан. Станува збор за последен од серија напади врз доброволци кои вакцинираат на терен. Инцидентот се случил во областа Сваби.
XS
SM
MD
LG