Достапни линкови

Серија бомбардирања во Ирак


Најмалку 20 лица загинаа во серија бомбардирања во Ирак, во централниот и јужниот дел на земјата. Најголемата експлозија на автомобил бомба се случила во централниот град Кут каде загинале седум лица а дваесетмина се повредени. За сега никој нема превземено одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG