Достапни линкови

Кери го осуди нападот на камп во Багдад


Американскиот државен секретар Џон Кери го осуди ракетниот напад врз камп во Багдад. Десетици се повредени и тројца загинаа во инцидентот. Кери го опиша настанот од саботата како непровоциран терористички напад кој бил брутален, бесчувствителен и неприфатлив.
XS
SM
MD
LG