Достапни линкови

Путин и Камерон ќе разговараат за Сирија


Сиријскиот копнфликт ќе биде главна точка на агендата на средбата на рускиот претседател Владимир Путин со британскиот премиер Дејвид Камерон. Русија и Обединетото Кралство се на спротиставени страни во врска со сиријскиот проблем. Официјална Москва ја подржува администрацијата на сиријскиот претседател Башар Ал Асад додека Лондон ги подржува бунтовниците и бара начини да ги снабди со оружје. Путин треба да се сретне и со американскиот претседател Барак Обама во понеделник.
XS
SM
MD
LG