Достапни линкови

Египет бара затворање на сиријскиот воздушен простор


Претседателот ан Египет Мухамед Морси изјави дека ги прекинал сите релации на неговата земја со Сирија и ипрати апел до меѓународната заедница да го затвори сиријскиот воздушен простор, со цел да се заштитат бунтовниците од сиријската опозиција. Морси апелираше и до милитантите од Хизбалах да ја напуштат Сирија.
XS
SM
MD
LG