Достапни линкови

Три нови кандидати за градоначалник на Москва


илустрација
Тројца нови кандидати се регистрираа за градоначалничката трка во Москва денеска. Антикорупцискиот блогер Алексеј Навални, заменикот на државната Дума Михаил Дектјарев и Сергеј Митрохин денеска поднесоа кандидатури за локалните избори во Септември и ќе се борат за функцијата градоначалник на рускиот главен град. Со тоа за градоначалник на Москва до сега се кандидираа вкупно осуммина со поднесување на потребните документи до московската централна изборна комисија.
XS
SM
MD
LG