Достапни линкови

Владин службеник од Пакистан загина во престрелка


Владин службеник загинал во немирите во градот Куета во Пакистан. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека станува збор за заменик шефот на локалната власт. Тој бил застрелан во престрелка во болница каде биле згрижени повредените од бомбашки напад врз автобус. Во експлозијата во возилото загинале 11 жени а 19 лица се повредени.
XS
SM
MD
LG