Достапни линкови

Предвидени откази за 800 лица во Грција?


Најмалку 800 државни службеници веројатно ќе останат без работа по отпуштањето на над 1.000 вработени во грчката државна телевизија “ЕРТ” пишува весникот „Катимерини“. На седумнаесет организации им претстои затворање, а други 53 ќе бидат претопени согласно владините планови, јавува медиумот. Тоа ќе засегне над 1.300 државни службеници, од кои околу 800 ќе останат без работа, а другите ќе бидат префрлени во мобилни екипи.
XS
SM
MD
LG