Достапни линкови

Две експлозии во Пакистан, најмалку 11 загинати


Најмалку 11 студентки загинале во експлозија на автобус во градот Куета во Пакистан. Близу 19 лица се повредени во инцидентот а експлозивната направа била детонирана додека патничките се качувале во возилото, соопштија од полицијата за пакистанскиот сервис на Радио Слободна Европа. Подоцна се случила втора експлозија во медицинскиот комплекс каде повредените биле однесени на лекување. За сега нема дополнителни информации за жртви во втората експлозија.
XS
SM
MD
LG