Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 23 до 32 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 30 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG