Достапни линкови

За две недели корекција на цената на струјата


Електричната енергија од 1 јули најверојатно ќе има нова цена, но се уште не се знае дали таа ќе биде повисока или пониска од постојната. Ова на денешната прес конференција го изјави претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Димитар Петров кој информираше дека ЕЛЕМ, МЕПСО и ЕВН Македонија веќе ги доставиле трошоците за нивно работење. Во наредните две недели Комисијата ќе треба да ги разгледа барањата на енергетските компании и да се произнесе дали и кои трошоци ќе им бидат прифатени.
XS
SM
MD
LG