Достапни линкови

Уапсениот градоначалник на Махачкала се обидел да се самоубие


.
Уапсениот градоначалник на Махачкала, главниот град на руската република Дагестан, бил пренесен во болница отакако се обидел да се самоубие во затворот во Москва. Саид Амиров беше уапсен месецов под обвинение дека нредил убиство на претставник на истражниот комитет во 2011-та година. Амиров беше избран за градоначалник на Махачкала во 1998-ма година и преживеа неколку атентати, а по еден од нив заврши во инвалидска количка.
XS
SM
MD
LG