Достапни линкови

Прегратка за спас на ГТЦ од барок


Асоцијацијата на архитекти денеска ќе организира собирање потписи, јавно говорење на познати уметници, писатели, публицисти, а потоа обрач од прегратки околу Градскиот трговски центар. По најавата дека Градскиот трговски центар ќе добие нов лик, започна иницијатива „Го сакам ГТЦ“, која се застапува за зачувување на духот и карактерот на објектот. Според организаторите на настанот, потребни се околу 500 луѓе за да се прегрне ГТЦ.
XS
SM
MD
LG