Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG