Достапни линкови

Уапсени блиски луѓе на чешкиот премиер Петар Нечас


Блиската соработничка на чешкиот премиер Петр Нечас, Јана Нагеова, како и 4 политичари од десничарската владеачка партија ОДС на Нечас, се уапсени во серијата антикорупциски рации. Тие биле приведени од страна на полициската единица за организиран криминал.
На чело на антикорупциската единица и двајца обвинители, кои, исто така, го посетиле и премиерот Нечас, но целта на таа посета не е откриена.
XS
SM
MD
LG