Достапни линкови

Шестмина полицајци убиени во Авганистан


Тела на шестмина убиени полицајци биле најдени во близина на еден контролен пункт во авганистанската провинција Хелманд. Локалните власти соопштија дека тие најверојатно биле убиени од друг полицаец кој избегал. Претставници на талибанците изјавија дека тие полицаецот бил регрутиран од нив. Во Авганистан во изминативе неколку месеци зачестија ваквите инциденти.
XS
SM
MD
LG