Достапни линкови

САД:следењето на комуникациите спречило десетици терористички напади


Директорот на Националната агенција за безбедност на САД рече дека надзорот на телефонските и интернет комуникации помогнало да се спречат десетици терористички напади. Кеит Александер на сослушувањето во Сенатот рекол дека тука биле вклучени десетици лица од земјата и од странство, но не открил повеќе детали. Националната агенција за безбедност се најде под голем притисок последниве денови откако протекоа информациите дека телефонските и интернет комуникациите биле предмет на следење.
XS
SM
MD
LG