Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и врнежливо


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има и грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 29 степени.
Во Скопје слично време и температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG