Достапни линкови

Тензии меѓу Сирија и Либан


Либанската армија ја предупреди Сирија дека ќе одговори на секој иден напад, откако хеликоптер на сиријските сили истрелал три проектили врз либанскиот пограничен град Арсал. Либански сили веќе биле распоредени на границата со Сирија. Нема информации за денешниот инцидент. Ова е прв напад од Сирија врз урбана средина во Либан од почетокот на сиријскиот конфликт во 2011-та.
XS
SM
MD
LG