Достапни линкови

БиХ поради протестите нема седница на Советот на министри


Сарајево
Претседател на Советот на министри на БиХ Вјекослав Беванда, порача дека нема да свикува седници затоа што нема безбедносни услови поради протестите на граѓани кои се бараат за итно усвојување на законот за единствен матичен број. Кога ќе има услови седница ќе биде свикана.
XS
SM
MD
LG