Достапни линкови

Попоски во Њујорк на средби со Бан Ки-мун и Нимиц


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски
Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски денеска во Њујорк ќе се сретне со генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун, а утре со посредникот во спорот за името Метју Нимиц. Попоски синоќа во Њујорк учествуваше на заедничкото одбележување по повод 20 години од приемот во Обединетите нации на Република Македонија, Чешката Република, Словачка, Андора и Монако.
XS
SM
MD
LG