Достапни линкови

Силна екплозија во резиденцијалниот дел на Кабул


Силна експлозија одекнала денеска во Кабул, во делот од градот каде што има неколку странски амбасади и објекти на авганистанската влада. Нема официјална информација за евентуалните жртви, но дописникот на Радио Слободна Европа, повикувајки се на очевидци, јави дека неколку луѓе загинале и биле повредени. Најмалку 3 возила биле оштетени.
XS
SM
MD
LG