Достапни линкови

Протести во Сараево за ЕМБ


Пред зградата на федералните институции во Сараево, денеска се собраа неколку илјади луѓе, кои бараат под итно да биде донесен Законот за единствен матичен број, кој не важи од 12-ти февруари. Демонстрантите бараат и да биде формиран државен фонд на солидарноста и од платите на пратениците и министрите , во него да се издвојува по 30 насто.
XS
SM
MD
LG