Достапни линкови

Времето денеска променливо и нестабилно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи. На места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.
Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната ќе биде од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.
XS
SM
MD
LG