Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Во денешните три бомбашки напади во пазарот во Бакуба, ирачки град кој претежно е населен од шиитски муслимани, биле убиени десетина луѓе. Станува збор за два напада со автомобили бомби и за еден самоубиствен напад. Полицијата соопшти дека притоа имало и најмалку 40 ранети. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG