Достапни линкови

Јужна и Северна Кореа: продолжување на разговорите


Јужна и Северна Кореа се договорија да одржат разговори на високо ниво во текот на оваа недела како обид за намалување на тензиите меѓу двете земји. Разговорите ќе се одржат во Сеул, а главен фокус ќе биде ставен врз обновата на заедничката индустриска зона на нивната граница. Договорено е и испраќање претставници во Сеул и во Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG