Достапни линкови

Украдени 30 компјутери од училиштето во Катланово


Непознат сторител ноќеска украл 30 компјутери од основното училиште „Кочо Рацин“ во село Катланово.
МВР информира дека крадецот со употреба на погоден предмет отворил прозорец и влегол во училиштето по што ги однел компјутерите.
Штетата од кражбата се проценува на околу 403.500 денари.
Полицијата презема мерки за расчистување на случајо
XS
SM
MD
LG