Достапни линкови

Приштина и Белград ги продолжуваат преговорите


Преговарачките групи на Белград и на Приштина денеска во Брисел ќе ги продолжат преговорите за планот за примена на договорот за нормализација на односите меѓу двете страни. Главни теми сега се решавањето на полицијата и правосудствотот во рамките на идната заедница на српските општини. Рокот за наоѓање решение за овие прашања според планот на договорот е 16 јуни.
XS
SM
MD
LG