Достапни линкови

Волерс: силна опозиција, коректив на власта


американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс
На денешната средба на новоизбраниот претседател на СДСМ Зоран Заев со американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс се разговарало за состојбите во земјата, се наведува во партиското соопштение во кое се додава дека амбасадорот Волерс го истакнал значењето и улогата на силна опозиција како вистински коректив на власта. Заев, според соопштението, нагласил дека СДСМ ќе продолжи со својот позитивен однос кон евроатланските интеграции на Македонија и ќе ги поддржи сите реформи за членство на земјата во ЕУ и НАТО, што било поздравено од амбасадорот.
XS
SM
MD
LG