Достапни линкови

Сириската војска ја поврати контролата врз преминот на Голан


Голан
Силите лојални на сирискиот претседател Башар ал Асад ја повратиле контролата врз централниот премин Кунеитра на линијата на прекинот на огнот на Голанската висорамнина меѓу Сирија и Израел. Претходно, израелското воено радио јави дека сириските бунтовници го ставиле под контрола овој премин. Преминот Кунеитра е единствен директен премин меѓу Израел и Сирија.
XS
SM
MD
LG