Достапни линкови

Жерновски - протестите ги организра ВМРО ДПМНЕ


Група граѓани денеска протестираа на локацијата каде што се гради Црквата „Св. Елена и Константин“, против, како што велат, намерите на Општина Центар да го измени ДУП-от со што црквата би станала дивоградба.

Општина Центар реагира дека протестите ги организира владејачката ВМРО-ДПМНЕ. „Сите акти на Градоначалникот и на Советот се во правец на враќање на законитоста.

Претходното раководство на општина Центар носеше одлуки кои беа противуставни и спротивни на интересите на граѓаните“, се вели во реакцијата на Општина Центар.
XS
SM
MD
LG