Достапни линкови

Во владата средба Груевски - Заев


Премиерот Никола Груевски денеска во Владата на Република Македонија ќе се сретне со Зоран Заев, новоизбраниот лидер на опозициската СДСМ.
Премиерот, Груевски во четвртокот телефонски му го честита на Заев изборот за претседател на СДСМ. Заев, градоначалник на Струмица, во неделата на партискиот конгрес беше избран за нов лидер на СДСМ.
Кандидати за претседател на партијата беа и Зоран Јовановски и Кире Наумов.
XS
SM
MD
LG